<<   <   obsah   > >>

Dlouhé ticho

Úvod
Píseň Dlouhé ticho nebyla nikdy v repertoáru Patentu. Patřila sice opět do krabičky: "Připraveno pro Romana", ale na její realizaci nedošlo. Uvádím zde její demosnímek opět v úsměv vyvolávajícím skladatelském jazyce s tajemným názvem demština a v pracovní verzi s odlišnou hudební náladou a zatím ne zcela přesně podávaným textem Petra Honse.

Pomocí této písně jsem testoval možnosti domácího studia, založeném pouze na PC a produkčním software od americké firmy Cakewalk. S Bobym Mederem jsme byli první průkopníci a někteří českobudějovičtí muzikanti k nám chodili "na kukačku".

V každém případě se o text k tomuto motivu laskavě a přátelsky postaral Petr Hons. Písničku jsem zcela náhodou přinesl Jitce Charvátové, někdy v době její hudební proluky a práce pro Radio Faktor. Potřebovala ji přetransponovat o hodně výš! K tomu už nikdy nedošlo...  

Obsazení
hudba: VXL
text: VXL
klávesové nástroje: VXL
sekvencery: VXL
zpěv: demosloka VXL
Přehrávač
Text
Originální text z psacího stroje Petra Honse:

Dne 12.01.21 v 14:22 aktualizoval Martin VXL Marek

Motto:
Toto nejsou klasické webovky kapely. Ani dokument úspěšného hudebního souboru. V žádném případě revival. Nejsou to příběhy lidí, na něž by se nemělo zapomenout. Není to e-kniha o Patentu. Ani memento pro mladé lidi, aby neměnili svobodu za dotované jídlo a opití levným rohlíkem poslouchali zakázanou hudbu v dotovaném teple betonového stejnokroje. Toto je hudební Román, který se právě Doležel v mém domácím archívu..., M.Marek
Středobodem mého hudebního života je Patent:
Jiří Malšovský - zpěv, akustické kytary
Roman Doležal - zpěv, flétna
Martin Marek - klávesy
Zbyšek Raška - bicí, perkuse
Zdeněk Couf - baskytara, zpěv
Antonín Couf - kytara, foukací harmonika, kapelník
Skladby Patentu a jeho autorů by neměly upadnout v zapomnění. Měly by zůstat jako slyšitelné volání lidí, kterým jejich lásku k hudbě přibila světská moc na kříž. Volání muzikantů, kteří nemohli pokračovat ve své umělecké dráze tak, jak by sami chtěli.

Stránky hudebního archívu VXL se pokouší mimo jiné i virtuálně revitalizovat dobovými dokumenty nebo autobiografickými příběhy život tohoto hudebního meteoru a skoro až zázračného lidského kroužení kolem něj. Mezi poslední aktualizované články patří:

Satelit
22.01.2021, informace o událostech kolem Patentu
Dlouhé ticho
12.01.2021, informace o jiných písních
Hallovi
23.10.2018, informace o hostech
Nedodělané písně
21.01.2017, informace o písních Patentu
Figurky a DRC (Raška)
19.11.2016, Diskografie ukázka
Zbyšek Raška
19.11.2016, informace o obsazení Patentu
Úvodem
21.08.2016, všeobecné informace
Oceans (Doležal)  
16.04.2016, Diskografie prodej
Další články....