<<   <   obsah   > >>

Satellite beach

A takhle zní Roman dnes. Žádný člověk se v podstatě nedokáže moc změnit. Pořád hudební romantik. Ale pro dokreslení celého románu a autorského trojúhelníku Patentu věc příznačná. Recept úspěchu a raketového startu Patentu spočíval v kombinaci popových, snadno zapamatovatelných motivů s motivy suše rockovými, kdy tato kombinace byla neprodyšně zabalena do už nekompromisní rockové aranže a potom se tato nerozbitná směs podávala posluchačům v nezvykle romantickém hávu.

Roman dnes sílu svého témbru nahradil hudební dokonalostí. Má na to. Já osobně bych si ho přál vidět v moderní vážné muzice vycházející z kvalitního rocku. Byl by tam opět o generaci mladší a svým způsobem sexy, jako kdysi ten "náctiletý" charismatický míšánek. Asi moc nejde, aby i prima dědci od 50 do skoro 70 let dobyli Ameriku...

Get the Flash Player to see this player.

Dne 07.04.14 v 13:36 aktualizoval Martin VXL Marek

Motto:
Toto nejsou klasické webovky kapely. Ani dokument úspěšného hudebního souboru. V žádném případě revival. Nejsou to příběhy lidí, na něž by se nemělo zapomenout. Není to e-kniha o Patentu. Ani memento pro mladé lidi, aby neměnili svobodu za dotované jídlo a opití levným rohlíkem poslouchali zakázanou hudbu v dotovaném teple betonového stejnokroje. Toto je hudební Román, který se právě Doležel v mém domácím archívu..., M.Marek
Středobodem mého hudebního života je Patent:
Jiří Malšovský - zpěv, akustické kytary
Roman Doležal - zpěv, flétna
Martin Marek - klávesy
Zbyšek Raška - bicí, perkuse
Zdeněk Couf - baskytara, zpěv
Antonín Couf - kytara, foukací harmonika, kapelník
Skladby Patentu a jeho autorů by neměly upadnout v zapomnění. Měly by zůstat jako slyšitelné volání lidí, kterým jejich lásku k hudbě přibila světská moc na kříž. Volání muzikantů, kteří nemohli pokračovat ve své umělecké dráze tak, jak by sami chtěli.

Stránky hudebního archívu VXL se pokouší mimo jiné i virtuálně revitalizovat dobovými dokumenty nebo autobiografickými příběhy život tohoto hudebního meteoru a skoro až zázračného lidského kroužení kolem něj. Mezi poslední aktualizované články patří:

Hallovi
23.10.2018, informace o hostech
Nedodělané písně
21.01.2017, informace o písních Patentu
Figurky a DRC (Raška)
19.11.2016, Diskografie ukázka
Zbyšek Raška
19.11.2016, informace o obsazení Patentu
Úvodem
21.08.2016, všeobecné informace
Oceans (Doležal)  
16.04.2016, Diskografie prodej
Michael Gyepes
16.04.2016, informace o hostech
Jitka Charvátová
16.04.2016, informace o hostech
Další články....