<<   <   obsah   > >>

Muzikál - US start

Romanovo práce v USA by neměla přijít nazmar. Zasloužil se o vydání CD Patentu a tím nechtěně vytvořil rámec písní vhodných pro muzikálový resp. sakrální projekt Křížové cesty. Přirozená selekce. Na většině písních jsme makali všichni. Já už ale třeba nemám žádný podíl na písni Svět stvořil král a na třetí písni z názvem Kam nedoletí hejna. U ostatních to může být podobné. K jedné nebo dvěma věcem nemají třeba přímý vztah, ale takový ten lidsky zprostředkovaný vztah k muzikantům a muzice, kterou niterně znáte, tam prostě je. Jako kdyby to hrál někdo z Vaší rodiny...

Toto jsou velmi důležité mantinely, které by v případném budoucím projektu hodně usnadnily a urychlily práci. Každý z nás máme jistě nějaký další motiv, který bychom chtěli do muzikálové Křížové cesty propašovat. Každý z těch motivů je u druhých akceptován méně nebo více. Naopak, každý z nás by určitě nějaký motiv naopak vyškrtl. Takovéto vzájemné kompenzování by bylo ale začátkem konce. Takový prostě Patent byl. Historii se snaží změnit jenom idioti. Exkluzivní přehled skladeb na CD zde uvádíme z důvodu akceptovatelné velikosti ve snížené kvalitě a ve formátu MP3.

Get the Flash Player to see this player.

Dne 01.01.15 v 11:21 aktualizoval Martin VXL Marek

Motto:
Toto nejsou klasické webovky kapely. Ani dokument úspěšného hudebního souboru. V žádném případě revival. Nejsou to příběhy lidí, na něž by se nemělo zapomenout. Není to e-kniha o Patentu. Ani memento pro mladé lidi, aby neměnili svobodu za dotované jídlo a opití levným rohlíkem poslouchali zakázanou hudbu v dotovaném teple betonového stejnokroje. Toto je hudební Román, který se právě Doležel v mém domácím archívu..., M.Marek
Středobodem mého hudebního života je Patent:
Jiří Malšovský - zpěv, akustické kytary
Roman Doležal - zpěv, flétna
Martin Marek - klávesy
Zbyšek Raška - bicí, perkuse
Zdeněk Couf - baskytara, zpěv
Antonín Couf - kytara, foukací harmonika, kapelník
Skladby Patentu a jeho autorů by neměly upadnout v zapomnění. Měly by zůstat jako slyšitelné volání lidí, kterým jejich lásku k hudbě přibila světská moc na kříž. Volání muzikantů, kteří nemohli pokračovat ve své umělecké dráze tak, jak by sami chtěli.

Stránky hudebního archívu VXL se pokouší mimo jiné i virtuálně revitalizovat dobovými dokumenty nebo autobiografickými příběhy život tohoto hudebního meteoru a skoro až zázračného lidského kroužení kolem něj. Mezi poslední aktualizované články patří:

Satelit
22.01.2021, informace o událostech kolem Patentu
Dlouhé ticho
12.01.2021, informace o jiných písních
Hallovi
23.10.2018, informace o hostech
Nedodělané písně
21.01.2017, informace o písních Patentu
Figurky a DRC (Raška)
19.11.2016, Diskografie ukázka
Zbyšek Raška
19.11.2016, informace o obsazení Patentu
Úvodem
21.08.2016, všeobecné informace
Oceans (Doležal)  
16.04.2016, Diskografie prodej
Další články....