<<   <   obsah   > >>

Poděkování kumpánům

Z předchozích článků mého hudebního archívu je zřejmé, že zde nepůjde o silácko-rockerské podání existence Patentu. Nikdo z nás ani takový ve své nejhlubší podstatě nebyl. Intelektuální úroveň skupiny nemohl popřít ani tehdejší tisk.

Nepůjde zde o bulvární senzace. Nic ani trochu podobného, co by takové asociace vzbuzovalo, se prostě v Patentu nestalo. Nehráli jsme kvůli penězům, my jsme ani pořádně nevěděli, co je to sláva a popularita. Jednalo se vždy pouze a pouze o muziku. Patent byl na dnešní poměry až neskutečně čistý.

Žijeme všichni docela normální životy. A o normálním životě tenhle román také bude. Všichni jsme měli a někteří ještě máme rodiče a naše blízké, kteří nás bezmezně podporovali. Dokonce mnohdy stáli u našich prvních hudebních krůčků nebo svým příkladem tyto krůčky nasměrovali. Dnes už jim umíme být za to vděční. To samé platí o přátelích a známých. Někteří z nich dosáhli v muzice nemalých věcí...

Půjde o písně. I ony žijí svůj život. Mají svoji předlohu, motiv, svůj demáč plný úsměvné demštiny a hudebních přehmatů s prvními náznaky budoucí pecky. Ale třeba i studiovou verzi. Nechtěli bychom zapomenout ani na důležité události, podpořené dobovými dokumenty.

Každé slovo tady je ale hlavně poděkováním pěti kumpánům za to, že jsem mohli spolu být...

Nejsou dnes vzpomínání příliš nakloněni. Dobře to chápu. Každý z nich úspěšně účinkoval ještě v dalších hudebních formacích a Patent, včetně mně, je pro ně epizodou. Někteří mají hudební plány i do budoucnosti. Pro mě však bylo všechno jedinečné a nepřekonatelné...

.

Dne 27.03.14 v 10:07 aktualizoval Martin VXL Marek

Motto:
Toto nejsou klasické webovky kapely. Ani dokument úspěšného hudebního souboru. V žádném případě revival. Nejsou to příběhy lidí, na něž by se nemělo zapomenout. Není to e-kniha o Patentu. Ani memento pro mladé lidi, aby neměnili svobodu za dotované jídlo a opití levným rohlíkem poslouchali zakázanou hudbu v dotovaném teple betonového stejnokroje. Toto je hudební Román, který se právě Doležel v mém domácím archívu..., M.Marek
Středobodem mého hudebního života je Patent:
Jiří Malšovský - zpěv, akustické kytary
Roman Doležal - zpěv, flétna
Martin Marek - klávesy
Zbyšek Raška - bicí, perkuse
Zdeněk Couf - baskytara, zpěv
Antonín Couf - kytara, foukací harmonika, kapelník
Skladby Patentu a jeho autorů by neměly upadnout v zapomnění. Měly by zůstat jako slyšitelné volání lidí, kterým jejich lásku k hudbě přibila světská moc na kříž. Volání muzikantů, kteří nemohli pokračovat ve své umělecké dráze tak, jak by sami chtěli.

Stránky hudebního archívu VXL se pokouší mimo jiné i virtuálně revitalizovat dobovými dokumenty nebo autobiografickými příběhy život tohoto hudebního meteoru a skoro až zázračného lidského kroužení kolem něj. Mezi poslední aktualizované články patří:

Satelit
22.01.2021, informace o událostech kolem Patentu
Dlouhé ticho
12.01.2021, informace o jiných písních
Hallovi
23.10.2018, informace o hostech
Nedodělané písně
21.01.2017, informace o písních Patentu
Figurky a DRC (Raška)
19.11.2016, Diskografie ukázka
Zbyšek Raška
19.11.2016, informace o obsazení Patentu
Úvodem
21.08.2016, všeobecné informace
Oceans (Doležal)  
16.04.2016, Diskografie prodej
Další články....