<<   <   obsah   > >>

Rudé právo 24.6.1983

Předpokládáme, že novinář pan Vladimír Vácha Patent asi nikdy neslyšel. Dostal úkol a splnil ho. Nebo možná slyšel a potom dostal úkol, který splnil. V každém případě postupy, kterými jsou i dnes mnohdy tendenční novinové články tvořeny, se asi nemění. Jenom je jiný čas, jiné zadání a jiné důvody...

Povšimněte si červeně orámové části textu a poslechněte si rozhlasový zdroj. I ten je pro laika slyšitelně sestřihaný. V případě Českého rozhlasu, tehdy jistě a jenom z důvodu délky. V každém případě unikátní srovnání tak důležitých momentů se nám podařilo až zde na tomto webu. A pan Vácha našeho kapelníka Coufala nakonec určitě znal velmi dobře!

Dne 23.03.14 v 13:28 aktualizoval Martin VXL Marek

Motto:
Toto nejsou klasické webovky kapely. Ani dokument úspěšného hudebního souboru. V žádném případě revival. Nejsou to příběhy lidí, na něž by se nemělo zapomenout. Není to e-kniha o Patentu. Ani memento pro mladé lidi, aby neměnili svobodu za dotované jídlo a opití levným rohlíkem poslouchali zakázanou hudbu v dotovaném teple betonového stejnokroje. Toto je hudební Román, který se právě Doležel v mém domácím archívu..., M.Marek
Středobodem mého hudebního života je Patent:
Jiří Malšovský - zpěv, akustické kytary
Roman Doležal - zpěv, flétna
Martin Marek - klávesy
Zbyšek Raška - bicí, perkuse
Zdeněk Couf - baskytara, zpěv
Antonín Couf - kytara, foukací harmonika, kapelník
Skladby Patentu a jeho autorů by neměly upadnout v zapomnění. Měly by zůstat jako slyšitelné volání lidí, kterým jejich lásku k hudbě přibila světská moc na kříž. Volání muzikantů, kteří nemohli pokračovat ve své umělecké dráze tak, jak by sami chtěli.

Stránky hudebního archívu VXL se pokouší mimo jiné i virtuálně revitalizovat dobovými dokumenty nebo autobiografickými příběhy život tohoto hudebního meteoru a skoro až zázračného lidského kroužení kolem něj. Mezi poslední aktualizované články patří:

Satelit
22.01.2021, informace o událostech kolem Patentu
Dlouhé ticho
12.01.2021, informace o jiných písních
Hallovi
23.10.2018, informace o hostech
Nedodělané písně
21.01.2017, informace o písních Patentu
Figurky a DRC (Raška)
19.11.2016, Diskografie ukázka
Zbyšek Raška
19.11.2016, informace o obsazení Patentu
Úvodem
21.08.2016, všeobecné informace
Oceans (Doležal)  
16.04.2016, Diskografie prodej
Další články....