<<   <   obsah   > >>

Michael Gyepes

Článek se původně jmenoval Fanoušci na naší straně. Ale protože mi spojením všech momentů, i těch když jsem byl s Michaelem v pracovním styku mimo hudbu, dochází jaký Michael byl velký fanoušek, bude vhodné článek přejmenovat. Tím bude Michael Gyepes vidět i v seznamu hostů. Lepší poděkování mě nenapadlo.

A tady už je citace z jeho emailu: Posílám článek z Tribuny, co jsem dnes vytáhl z archivu ve vědecké knihovně. V článku také figuruji, proto jsem si to v archivu vyhledal. Mám i nahrávku Módního mozku z nějaké zábavy. Před časem mi ji poslal Martin Brůžek (Pozn. redakce: druhý končící klávesák v sestavě Patentu ). Můžu poslat, kdyby se to hodilo dát na web. Kvalita je mizerná, ale mám obavy, že se lepší už nesežene

Pozn. redakce: Lidé jako Michal Gyepes mají bezpochyby stejný nárok na uvedení na webu Patentu, podobně jako muzikanti nebo technický personál kapely. S úctou proto připomeneme i Tomáše Pelecha, Tomáše Hallu, kupodivu i Ladislava Faktora, Čendu Lohonku ze Soběslavi a mnoho dalších.

Všem patří náš mírně opožděný dík!

Dne 16.04.16 v 15:11 aktualizoval Martin VXL Marek

Motto:
Toto nejsou klasické webovky kapely. Ani dokument úspěšného hudebního souboru. V žádném případě revival. Nejsou to příběhy lidí, na něž by se nemělo zapomenout. Není to e-kniha o Patentu. Ani memento pro mladé lidi, aby neměnili svobodu za dotované jídlo a opití levným rohlíkem poslouchali zakázanou hudbu v dotovaném teple betonového stejnokroje. Toto je hudební Román, který se právě Doležel v mém domácím archívu..., M.Marek
Středobodem mého hudebního života je Patent:
Jiří Malšovský - zpěv, akustické kytary
Roman Doležal - zpěv, flétna
Martin Marek - klávesy
Zbyšek Raška - bicí, perkuse
Zdeněk Couf - baskytara, zpěv
Antonín Couf - kytara, foukací harmonika, kapelník
Skladby Patentu a jeho autorů by neměly upadnout v zapomnění. Měly by zůstat jako slyšitelné volání lidí, kterým jejich lásku k hudbě přibila světská moc na kříž. Volání muzikantů, kteří nemohli pokračovat ve své umělecké dráze tak, jak by sami chtěli.

Stránky hudebního archívu VXL se pokouší mimo jiné i virtuálně revitalizovat dobovými dokumenty nebo autobiografickými příběhy život tohoto hudebního meteoru a skoro až zázračného lidského kroužení kolem něj. Mezi poslední aktualizované články patří:

Satelit
22.01.2021, informace o událostech kolem Patentu
Dlouhé ticho
12.01.2021, informace o jiných písních
Hallovi
23.10.2018, informace o hostech
Nedodělané písně
21.01.2017, informace o písních Patentu
Figurky a DRC (Raška)
19.11.2016, Diskografie ukázka
Zbyšek Raška
19.11.2016, informace o obsazení Patentu
Úvodem
21.08.2016, všeobecné informace
Oceans (Doležal)  
16.04.2016, Diskografie prodej
Další články....