<<   <   obsah   > >>

Rajský bál (Patent)

Opravdovou radostí je pro nás stálý zájem o CD Rajský bál ze strany našich věrných fanoušků. Nikdy jsme netušili, že ho jednou budeme vůbec mít a že se dokonce dostane i po desítkách let na pulty obchodů. A ta bývá ještě umocněna reakcemi, podobnými jako třeba tato:

CD Rajský bál bylo vyrobeno a je lisováno v USA. Jsou na něm prakticky všechny známé skladby z let 1981-1983, které měl Patent ve svém repertoáru. Vybíráme proto z textu amerického hudebního serveru Bandcamp:

PATENT happened to be very popular guitar rock band in 80 Czech Republic rebelling and singing about the love and freedom. They recorded about 10 very progressive tracks for their planned upcoming album but communist dictators those days made the band stop playing and recording and did not allow them to perform any longer. On the other hand it helped PATENT became a rock legend! The fame of PATENT came back in 2002 when they hit the Czech charts with an old Romans song Svet stvoril kral (Let the dreams come in). In 2011 Roman Dolezal and his producer Ivan Pokorny reinvented old Patent tracks and digitally remastered whole album. And thats how you can listen to it now after 28 years. Released 20 October 2011 Roman Dolezal, Tonda Couf, Zdenek Couf, Zbysek Raska, Martin Marek, Martin Bruzek, Jirka Malsovsky...

Můžete si už nyní přehrát všechny skladby alespoň ve snížené kvalitě ve formátu mp3...

Get the Flash Player to see this player.

Dne 22.02.16 v 08:36 aktualizoval Martin VXL Marek

Motto:
Toto nejsou klasické webovky kapely. Ani dokument úspěšného hudebního souboru. V žádném případě revival. Nejsou to příběhy lidí, na něž by se nemělo zapomenout. Není to e-kniha o Patentu. Ani memento pro mladé lidi, aby neměnili svobodu za dotované jídlo a opití levným rohlíkem poslouchali zakázanou hudbu v dotovaném teple betonového stejnokroje. Toto je hudební Román, který se právě Doležel v mém domácím archívu..., M.Marek
Středobodem mého hudebního života je Patent:
Jiří Malšovský - zpěv, akustické kytary
Roman Doležal - zpěv, flétna
Martin Marek - klávesy
Zbyšek Raška - bicí, perkuse
Zdeněk Couf - baskytara, zpěv
Antonín Couf - kytara, foukací harmonika, kapelník
Skladby Patentu a jeho autorů by neměly upadnout v zapomnění. Měly by zůstat jako slyšitelné volání lidí, kterým jejich lásku k hudbě přibila světská moc na kříž. Volání muzikantů, kteří nemohli pokračovat ve své umělecké dráze tak, jak by sami chtěli.

Stránky hudebního archívu VXL se pokouší mimo jiné i virtuálně revitalizovat dobovými dokumenty nebo autobiografickými příběhy život tohoto hudebního meteoru a skoro až zázračného lidského kroužení kolem něj. Mezi poslední aktualizované články patří:

Satelit
22.01.2021, informace o událostech kolem Patentu
Dlouhé ticho
12.01.2021, informace o jiných písních
Hallovi
23.10.2018, informace o hostech
Nedodělané písně
21.01.2017, informace o písních Patentu
Figurky a DRC (Raška)
19.11.2016, Diskografie ukázka
Zbyšek Raška
19.11.2016, informace o obsazení Patentu
Úvodem
21.08.2016, všeobecné informace
Oceans (Doležal)  
16.04.2016, Diskografie prodej
Další články....