<<   <   obsah   > >>

Honza Drbohlav

Honzu Drbohlava dodnes rád potkávám a kdykoliv se tak stane, vždycky se zastavíme na kus řeči. Honza patří k dalším kaleidoskopickým hráčům Patentu. Vystřídal už v Mediu nemocného Jardu Jandu a od té doby si ho pamatuji jako technického bubeníka. V té žánrové směsici muzikantů patřil spíše ke mně a k Bobymu Mederovi. Existuje nahrávka Módního mozku ze zkoušky v Okresním kulturním středisku právě s Honzou. On ji má určitě doma, ale stále ji zatím ještě hledá.

Honzovi patří dík i za vzpomínky a pár technických poradenských a obsahově velmi důležitých postřehů k webu Patentu. Honzo, příležitostně stále a stále tu kazetu hledej. Michael Gyepes také možná hledal a našel!

A dne 10.4.2014 konečně přichází dlouho očekávaná informace od Honzy: konečně úspěch !!! Dnes jsem se naštval a od té doby, kdy jsem přijel před osmou domů, jsem prohledával všechno .... i sklep.Věděl jsem, že jsem tu kazetu jako jednu z mála nezlikvidoval. Je na světě. A kupodivu nezní úplně špatně, teda na to, že byla nahraná před 33 lety, tedy v roce 1981 v OKS na zabudovaný mikrofon v kazeťáku. Je hodně autentická .... Roman tam během hraní dává pokyn " ještě jednou refrén" ....já po dohrání proklínám, že jsem něco spíchal ... Před mozkem je kousek Hraběte (Pozn. redakce: píseň Záhadný hrabě), jenom závěr, bohužel přes to přešla nějaká jiná nahrávka. Bylo to holt v době, kdy kazeta stála 105 korun a to bylo o pět korun víc ... a to jsme za den v těch dobách nevydělali v práci :-(. Tehdy přišel Zbyšek poprvé za námi do OKS, u bicích jsem byl ještě já a Zbyšek přihrával na nějaký perkuse. Vzpomínám si, že to bylo i poprvé, kdy jsme Módní mozek zahráli poprvé vcelku. Do té doby jsme ho cvičili po jednotlivých partech.

Dne 19.05.14 v 10:04 aktualizoval Martin VXL Marek

Motto:
Toto nejsou klasické webovky kapely. Ani dokument úspěšného hudebního souboru. V žádném případě revival. Nejsou to příběhy lidí, na něž by se nemělo zapomenout. Není to e-kniha o Patentu. Ani memento pro mladé lidi, aby neměnili svobodu za dotované jídlo a opití levným rohlíkem poslouchali zakázanou hudbu v dotovaném teple betonového stejnokroje. Toto je hudební Román, který se právě Doležel v mém domácím archívu..., M.Marek
Středobodem mého hudebního života je Patent:
Jiří Malšovský - zpěv, akustické kytary
Roman Doležal - zpěv, flétna
Martin Marek - klávesy
Zbyšek Raška - bicí, perkuse
Zdeněk Couf - baskytara, zpěv
Antonín Couf - kytara, foukací harmonika, kapelník
Skladby Patentu a jeho autorů by neměly upadnout v zapomnění. Měly by zůstat jako slyšitelné volání lidí, kterým jejich lásku k hudbě přibila světská moc na kříž. Volání muzikantů, kteří nemohli pokračovat ve své umělecké dráze tak, jak by sami chtěli.

Stránky hudebního archívu VXL se pokouší mimo jiné i virtuálně revitalizovat dobovými dokumenty nebo autobiografickými příběhy život tohoto hudebního meteoru a skoro až zázračného lidského kroužení kolem něj. Mezi poslední aktualizované články patří:

Satelit
22.01.2021, informace o událostech kolem Patentu
Dlouhé ticho
12.01.2021, informace o jiných písních
Hallovi
23.10.2018, informace o hostech
Nedodělané písně
21.01.2017, informace o písních Patentu
Figurky a DRC (Raška)
19.11.2016, Diskografie ukázka
Zbyšek Raška
19.11.2016, informace o obsazení Patentu
Úvodem
21.08.2016, všeobecné informace
Oceans (Doležal)  
16.04.2016, Diskografie prodej
Další články....