<<   <   obsah   > >>

Norbert Boby Meder

Můj první a stále platný hudební kamarád ještě před Romanem Doležalem. Podobně jako Roman v Patentu, byl Boby jedním ze strůjců tváře Media. Přišel později a s ním přišel "zákon". Už v té době měl naposloucháno spoustu rockové a popové muziky a country klukům z Media přinesl do hudby rockový řád. Myslím, že měl část rodiny za mořem, měl přístup ke kapelám jako bylo ELO, apod..

Velkou část školní docházky jsem strávil s ním. Chodili jsme po Budějovicích opravovat telefony. Boby je starší, už tehdy pracoval a měl na starosti centrum města. Užívali jsme si, povídali o muzice a koukali po holkách. Ostatně podobně jako s Tondou Hlaváčem, který se také na srazu country muzikantů Media objevil, ale brzy se začal naplno začal věnovat Nezmarům a už jsme spolu tolik nebyli. Do této sestavy starších muzikantů, se kterými jsem "bejčil" patřil ještě Míra Borovanský. Ten prodával v Multiservisu v Hroznovce a u toho jsem pro změnu pořád seděl v obchodě. Dnes hraje ve Švýcarsku...

Boby se mnou a s Romanem absolvoval celý kaleidoskopický přechod od Media až k Patentu. Po sloučení se Satelitem, který byl domácím hřištěm Tondy Coufa, odešel do borovanské Moniky, kde úspěšně válčí dodnes. Boby je mi celý život, pokud něco potřebuji, k dispozici. A ani minutu nezávahal, když jsem mu vyprávěl o možném vzniku Křížové cesty. Jenom řekl: "A proč ne?"

Dne 07.04.14 v 18:36 aktualizoval Martin VXL Marek

Motto:
Toto nejsou klasické webovky kapely. Ani dokument úspěšného hudebního souboru. V žádném případě revival. Nejsou to příběhy lidí, na něž by se nemělo zapomenout. Není to e-kniha o Patentu. Ani memento pro mladé lidi, aby neměnili svobodu za dotované jídlo a opití levným rohlíkem poslouchali zakázanou hudbu v dotovaném teple betonového stejnokroje. Toto je hudební Román, který se právě Doležel v mém domácím archívu..., M.Marek
Středobodem mého hudebního života je Patent:
Jiří Malšovský - zpěv, akustické kytary
Roman Doležal - zpěv, flétna
Martin Marek - klávesy
Zbyšek Raška - bicí, perkuse
Zdeněk Couf - baskytara, zpěv
Antonín Couf - kytara, foukací harmonika, kapelník
Skladby Patentu a jeho autorů by neměly upadnout v zapomnění. Měly by zůstat jako slyšitelné volání lidí, kterým jejich lásku k hudbě přibila světská moc na kříž. Volání muzikantů, kteří nemohli pokračovat ve své umělecké dráze tak, jak by sami chtěli.

Stránky hudebního archívu VXL se pokouší mimo jiné i virtuálně revitalizovat dobovými dokumenty nebo autobiografickými příběhy život tohoto hudebního meteoru a skoro až zázračného lidského kroužení kolem něj. Mezi poslední aktualizované články patří:

Satelit
22.01.2021, informace o událostech kolem Patentu
Dlouhé ticho
12.01.2021, informace o jiných písních
Hallovi
23.10.2018, informace o hostech
Nedodělané písně
21.01.2017, informace o písních Patentu
Figurky a DRC (Raška)
19.11.2016, Diskografie ukázka
Zbyšek Raška
19.11.2016, informace o obsazení Patentu
Úvodem
21.08.2016, všeobecné informace
Oceans (Doležal)  
16.04.2016, Diskografie prodej
Další články....